top of page

Demir Çelik Store Röportaj

Demir Çelik Store Röportaj

Full Name

Ağustos 2016

Demir Çelik sektörünün referans dergisi Demir Çelik Store ile yaptığımız Röportaj

Demir Çelik sektörünün referans dergisi Demir Çelik Store ile yaptığımız Röportaj
NOVİMOD, Birçok Sektöre Hızlı Prototipleme Hizmeti Sunuyor
NOVİMOD, Birçok Sektöre Hızlı Prototipleme Hizmeti Sunuyor
01 Ağustos 2016 Pazartesi 10:50
Firmaların Ar-Ge & Ür-Ge bölümlerinde tasarlanan modellerin üretim aşamasındaki tasarım doğrulama problemlerine çözümler sunan NOVİMOD HIZLI İMALAT TEKNOLOJİLERİ 2011 yılında Gebze/Kocaeli’de faaliyetlerine başladı.

Bünyesinde bulundurmuş olduğu 3D yazıcılar, vacuum casting sistem, rim (reaction injection moulding), teknolojileri ile farklı birçok sektöre hızlı prototipleme hizmeti sunuyor.

Otomotiv, Beyaz Eşya, Savunma Sanayi, Uçak Sanayi, Elektronik, Medikal ve birçok farklı sektöre gerçeğe yakın fonksiyonel prototip model desteğinde bulunan firma faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.Vermiş olduğu hizmetlerden kısaca bahsetmek gerekirse:

Silikon kalıp (vacuum casting sistem):

Bu yöntem, Vacuum Casting Sistemi ile oluşturulan silikon kalıp farklı özelliklerde prototip modeller gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Örneğin: 45 shore ile 95 shore arasında esnek fonksiyonel prototip modeller (conta, cam fitili, tuş takımı gibi birçok esnek çalışılabilir model. Ayrıca, renklendirilebilir şeffaf prototip fonksiyonel modeller (otomotiv sanayi için: far, stop vb. Elektronik için: aydınlatma lambaları, lensler vb) Ve birçok sektöre aynı amaç üzerinde ABS benzeri gerçeğe yakın fonksiyonel çalışır prototip hizmeti sunmaktayız. Rim (reaction injection moulding) yöntemi ile 1 ile 1000’li adetler seri üretim yönteminde ürün çoğaltma işlemi gerçekleştiriyoruz.

Ölçü boyutları olarak (1500 mm ile 2500 mm) aralığında seri model dökümü yapabilmekteyiz. NOVİMOD HIZLI İMALAT TEKNOLOJİLERİ olarak geniş çaplı hizmet anlayışı ile Silikon Kalıplama, Rim, Hassas Döküm, Tersine Mühendislik, 3D baskı (SLS, SLA, ABS, PLA, OBJET), 3D Printer Makine Satış, Vacuum Casting Makine Satış, Prototip Model Boyama (astar macun görsel boya uygulamaları) gerçekleştiriliyor.

NOVİMOD HIZLI İMALAT TEKNOLOJİ- LERİ, Türk Sanayisine Bilimsel öğrenme yöntemleri arasında yer alan deneme- yanılma çalışmalarındaki ihtiyaçlara da cevap veriyor.

Kaynak: http://www.demircelikstore.com/-1-8820-novimod-bircok-sektore-hizli-prototipleme-hizmeti-sunuyor.html

bottom of page